Piłka Nożna dla Maluchów (2-3 lata)

W Akademii Piłki oferujemy specjalny program dla najmłodszych piłkarzy w wieku 2-3 lat. Zajęcia są zaprojektowane tak, aby wprowadzić maluchy w świat piłki nożnej w sposób przyjazny i zabawny.

Akademia Piłki

Pierwsze Kroki z Piłką

Zapraszamy wszystkie maluchy do dołączenia do naszych zajęć piłkarskich, gdzie poprzez zabawę będą mogły stawiać pierwsze kroki w świecie piłki nożnej.

Zabawy Ruchowe z Piłką:

Zajęcia skoncentrowane na prostych grach i zabawach z piłką, które pomagają dzieciom rozwijać podstawowe umiejętności motoryczne. Poprzez różnorodne aktywności, maluchy uczą się biegać, skakać i kopać piłkę, co wspiera ich rozwój fizyczny.

Ćwiczenia Motoryczne:

Ćwiczenia mające na celu rozwijanie koordynacji ruchowej, równowagi i zręczności. Proste zadania, takie jak turlanie piłki czy przekładanie jej z ręki do ręki, pomagają w nauce podstawowych ruchów piłkarskich.

Rozwijanie Koordynacji:

Ćwiczenia mające na celu poprawę koordynacji ruchowej, takie jak toczenie piłki nogą, podawanie i łapanie piłki. Te aktywności pomagają maluchom zrozumieć, jak kontrolować piłkę i poprawiają ich świadomość przestrzenną.

Akademia Piłki

Zabawy Piłkarskie

Dla najmłodszych, piłka nożna to przede wszystkim zabawa. Wprowadzamy elementy piłkarskie w formie gier i zabaw, które uczą dzieci podstawowych zasad tego sportu oraz rozwijają umiejętności społeczne.

  • Gry i Zabawy z Elementami Piłki Nożnej: Proste gry, takie jak „gonienie piłki”, „strzelanie do bramki” czy „przechodzenie przez tunel” z piłką.
  • Nauka Współpracy: Zabawy zespołowe, które uczą dzieci współpracy z innymi. Przykład to „podawanie piłki w kole” czy „wspólne kopanie piłki do celu”.
  • Zdrowa Rywalizacja: Zabawy, które wprowadzają elementy rywalizacji w zdrowy i przyjazny sposób. Przykłady to „kto szybciej dotoczy piłkę do mety” czy „kto strzeli więcej bramek”. Maluchy uczą się, jak rywalizować w duchu fair play.