Ośrodek w Słupsku reprezentowany przez Klub Sportowy Gryf Słupsk dołączył do programu Piłkarska Przyszłość z LOTOSEM 1 września 2014 roku. Trenerem koordynatorem ośrodka jest pan Tomasz Sznigirewicz.

Aktualności

Słupsk

KS Gryf Słupsk w Centralnej Lidze Juniorów U-17

06.12.2018

Chemik Police - KS Gryf Słupsk po dogrywce 1:2 (1:0, 0:0) Bramki: 1:0 Bartosz Cholewiński (80), 1:1 Kacper Grabarczyk (88), 1:2 Wojciech Dacków (100) 3 - rzutu karnego nie wykorzystał Gulbiński, obronił Banaś 30 - czerwona kartka Palej (Chemik) żółte kartki: Kowalczyk, Rajch, Osowicki, Radzik, Modzelewski - Wólczyński, Olszewski, Formela, Gulbiński, Skurnóg Chemik: Banaś - Modzelewski (81 Osowicki), Rajch (85 Nowakowski), Palej, Ścirka (97 Bylewski), Cholewiński, Radzik, Kowalczyk, Witkowski (70 List), Szala, Grzeszczak. KS Gryf: Kaniowski (108 Ostrowski) - Gutowski, Janikiewicz, Dalecki, Barszcz, Dacków (102 Modrzejewski), Olszowiec, Wólczyński (45 Parzych), Olszewski (54 Formela), Gulbiński (74 Grabarczyk, 100 Kowalik), Kołakowski (65 Skurnóg). W pierwszym meczu słupszczanie wygrali 1:0 i ze sporymi nadziejami jechali do Polic na rewanż. Tam wygrali po dogrywce 2:1 i wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17 grupa B. To drugi przypadek w ostatnim okresie, gdy zespół ze Słupska zagra na szczeblu centralnym. W sezonie 2016-17 w Centralnej Lidze Juniorów występowali ich starsi koledzy z Gryfa Słupsk SA (osobny podmiot), zajmując 15. miejsce. Pierwsza połowa mogła się rozpocząć znakomicie dla zespołu ze Słupska. Gryfici już w 3. minucie mieli okazję z rzutu karnego. Niestety, Antoni Gulbiński nie wykorzystał szansy, a znakomicie w bramce spisał się Jakub Banaś, broniąc strzał. Od razu od odbitej piłki poszła kontra i w sytuacji sam na sam Ścirka nie trafił w bramkę. Gulbiński później miał idealną sytuację z 7. metra, ale trafił w bramkarza. Dacków nie zdążył potem podać do Gulbińskiego, bo uprzedził go obrońca. W 30. minucie Gulbiński sam na sam wychodził i faulował Palej, oglądając bezpośrednią czerwoną kartkę. W drugiej połowie mecz był wyrównany, ale z przewagą Chemika. Szczególnie ostatnie 10 minut. Dużo mieli stałych fragmentów gry i w doliczonym czasie strzelili gola po błędzie bramkarza. Kaniowski wypuścił z rąk piłkę i po strzale Cholewińskie-go wpadła ona do siatki, co oznaczało dogrywkę. Chemik opadł z sił w dogrywce. - Bardzo mądrze mieliśmy z tyłu głowy, by czekać na kontrę. Przy linii bocznej Grabarczyk wygrał pojedynek jeden na jeden i wygrywając kolejny, uderzył celnie po długim rogu. Następnie Barszcz zagrał za linię obrony. Dacków uderzył celnie, ścinając w kierunku pola karnego. Chemika już na nic nie było stać. Pierwsza połowa bardzo dobra. Nie cofnęliśmy się i wykorzystaliśmy okazje do kontrowania. Byliśmy nieco wyżej ustawieni niż u siebie i to zaskoczyło rywali. Po czerwonej kartce spodziewaliśmy się, że nawet nieco lepiej Chemik może się spisywać i przespaliśmy 20 minut. Zasłużone zwycięstwo i awans. Został zneutralizowany Wiktor Grzeszczak i nic nie mógł zrobić. Bardziej byli groźniejsi ze skrzydeł, ale je zablokowaliśmy i to był klucz do zwycięstwa - mówił Adam Pietras, trener KS Gryfa.

W pierwszym meczu barażowym o Centralną Ligę Juniorów młodszych, piłkarze KS Gryfa Słupsk pokonali Chemika Police 1:0. Słupszczanie od początku starali się grać ostrożnie z tyłu mając na względzie bramkostrzelnego napastnika gości Wiktora Grzeszczaka. Mimo to, właśnie gracze z Polic pierwsi i to w pierwszej minucie oddali celny strzał na bramkę Gryfa. Bez problemu wyłapał piłkę jednak Kornel Kaniowski. W 10 minucie bezpośredni strzał z rzutu rożnego w wykonaniu gryfity i bramkarz Chemika musiał się wykazać. Następnie główkował Janikiewicz, strzelał potem Kołakowski, ale nie sprawiło to kłopotu gościom. W 39. minucie do siatki trafił Gulbiński, ale był na spalonym. Tuż po przerwie bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Filip Dalecki po świetnie rozegranym rzucie rożnym. Bardzo dobrej sytuacji nie wykorzystał Filip Kołakowski oraz Jakub Olszewski. W końcówce spotkania goście mieli świetną sytuację do zdobycia bramki ale rewelacyjnie spisał się Kornel Kaniowski perfekcyjnie zatrzymując uderzenie Jakuba Ścirki. KS Gryf Słupsk - Chemik Police 1:0 (0:0) Bramka: 1:0 Filip Dalecki ⚽(49) - asysta: Mateusz Barszcz; KS Gryf Słupsk: 1. Kornel Kaniowski - 2. Jakub Gutowski, 3. Mateusz Barszcz, 4. Jakub Janikiewicz, 5. Filip Dalecki, 6. Michał Olszowiec, 7. Patryk Wólczyński (55 Tomasz Parzych), 8. Filip Kołakowski (71 Mateusz Skurnóg), 9. Jakub Olszewski (62 Kacper Formela), 10.Wojciech Daćków, 11. Antoni Gulbiński. Ławka: Paweł Ostrowski, Kacper Barański, Łukasz Kowalik, Jakub Mondrzejewski. Trener: Adam Pietras, Marcin Rusakiewicz; Trener bramkarzy: Zdzisław Lewandowski; Kierownik: Piotr Ostrowski. Chemik Police: Banaś - Modzelewski, Rajch (41 Ścirka), Palej, Szala, Lis, Cholewiński, Radzik, Kowalczyk, Witkowski, Grzeszczak. Słupszczanie w meczu rewanżowym zagrają w Policach w niedzielę o godz. 13.00.

Zawodnicy KS GRYF SŁUPSK z rocznika 2006/2007 pracują nad poprawą zdolności koordynacyjnych pod okiem Pani Anny Raczynskiej, reprezentantki Polski na tegoroczne Mistrzostwa Świata w biegach przeszkodowych (OCR World Championship 2018 w Londynie)

Mateusz Maćkowiak rocznik 2006 i Hubert Goebel rocznik 2007 zostali powołani do Kadry Pomorskiego ZPN. Konsultacja odbędzie się 7 listopada w Gdańsku. Wielkie gratulacje za wyróżnienie.

Jutro nasz zespół rozegra pierwsze spotkanie barażowe o CLJ U-17. Rywalem naszego zespołu będzie zespół Chemika Police. Spotkanie rozpocznie się jutro o godzinie 18.00 na sztucznej płycie na Zielonej.

Kadra Pomorza 2007 - powołania na 21.11.2018 r. Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku zawiadamia o powołaniu naszego zawodnika z rocznika 2007 na konsultacje selekcyjną, która odbędzie się 21.11.2018 r. (środa) w Gdańsku.

4 miejsce naszego zespołu z rocznika 2006 w Kaszub Cup 2018 w Luzinie.

26.11.2018

Bardzo dobrze wypadły nasze drużyny w dwudniowym Turnieju Kaszub CUP w Luzinie nasze obydwie drużyny. Pierwsza drużyna zajęła miejsce tuż za podium czyli czwarte, oraz druga drużyna (złożona głównie z chłopców z 2007) zajęła 4 miejsce w Lidze Europy.Dodatkowo nasz zawodnik Mateusz Maćkowiak został wybrany najlepszym zawodnikiem Turnieju.Zwyciężyła drużyna UKS Jedynka Reda przed Gryfem Wejherowo i AP Dąbrowa Gdynia W turnieju brało udział 18 drużyn. Był to pierwszy turniej na hali w tym sezonie, więc w następnych ,będzie na pewno lepiej. Gratulacje dla zawodników oraz trenerów.

Zespół juniorów młodszych naszego klubu został mistrzem jesieni i w nagrodę za świetną rundę zagra w spotkaniach barażowych o Centralną Ligę Juniorów U-17. Podopieczni Adama Pietrasa i Marcina Rusakiewicza wyprzedzili takie zespoły jak Bałtyk Gdynia, Arka Gdynia SI i Lechia Gdańsk. Wielkie gratulacje i życzymy powodzenia w barażach!!!

Do nie małej sensacji doszło podczas organizowanego w Słupsku półfinału LOTOS Junior Cup 2017. Salos Słupsk awansował do turnieju finałowego LOTOS Junior Cup pokonując w decydującym meczu Gryfa 2:1.